Zbytky evropských peněz podpoří podnikatelské projekty spjaté s vývojem

MPO opět připravilo na konec programového období mimořádné vyhlášení výzev na projekty spojené s výzkumem, vývojem a uváděním nových produktů na trh. V programech je možné čerpat podporu na:

  • Pokud máte zatím jen nápad, který chcete zrealizovat a rádi byste na jeho vývoj získali až 70 %, můžete využít programu Aplikace. Zároveň jsou otevřené národní programy s podobnými podmínkami. My pro Vás vybereme ten nejvhodnější.
  • 45 % na zavádění nové výroby z programu Inovace. Je možné pořídit (téměř) vše, co s výrobou souvisí od výrobních strojů, přes nový sklad, až po informační systémy (ERP, MES apod.) či e-shop. Do rozpočtu pak můžete z části zařadit i náklady na novostavbu či opravu současných výrobních prostor.
  • Na nákup měření, diagnostiky, testování, zkoušek, modelování, vývoje software a dalších služeb pro potřeby vývoje od vysokých škol, pak slouží program Inovační vouchery, který nabízí až 85 %.
  • Veškeré certifikace a posudky nakupované od soukromých společností (např. ISO, SÚKL, DEKRA, potravinářské certifikace apod.) jsou podporovány z programu Poradenství s mírou podpory 50 %.
  • Na budování vývojový prostor, kterými jsou oddělení konstrukce, laboratoře, zkušebny, oddělení kvality, případně i nástrojárny a prototypovny, pak program Potenciál poskytuje 50 %. Mezi způsobilé výdaje je možné zařadit nejen stroje, HW a SW, ale i stavební náklady.

Podrobnější informace k jednotlivým programům a kontakty naleznete v naší dotační brožuře ZDE.

Neváhejte nás kontaktovat s případnými dotazy.

Ing. Jaroslav Kopecký
vedoucí projektového oddělení
tel.: +420 733 712 463
e-mail: kopecky@rpa.cz​

Tématické články