Průzkum ukazuje pozitiva digitalizace ve firmách

Chcete si zjednodušit práci nebo urychlit komunikaci? Tak přesně toho docílíte s digitalizací a automatizací ve Vaší firmě. Díky automatizaci ubývá rutinních činností zejména v účetnictví nebo administrativě.

Můžeme si uvést příklad, kdy v nedigitální firmě asistentka musí fyzicky předávat doklady svému nadřízenému, případně je i skenovat a poté je posílat e-mailem a nakonec je odnést na poštu a poslat do účetní kanceláře. Přesně tyto nedigitální firmy plýtvají čas na něco, co se dá udělat mnohokrát rychleji. A přesně digitalizace tohle odbourává.

Každá firma ocení zjednodušení práce

Benefit, který si firmy nejvíce pochvalují pro digitalizaci a automatizaci jsou právě zrychlení a zjednodušení práce. V průzkumu firmy Grit mezi 485 firmami z české republiky to za největší přínos považuje 49 % respondentů.

Automatizace je v posledních letech velkým trendem právě ve zlepšování technologií. V těchto dnech zvládne například přečíst nebo vytěžit faktury zcela automaticky. Lidé pak jen zkontrolují, jestli je vše vpořádku.Podle zkušeností Gritu trvalo jeho klientům ruční zpracování jedné faktury průměrně 15 minut. Po nasazení nástroje na automatické zpracování faktur trvá stejná činnost přibližně 5 minut.

Digitalizaci zjednodušuje i komunikaci s dodavateli

Až polovina dotazovaných výzkumu uvádí, že digitalizace také zjednodušuje a urychluje komunikaci s odběrateli a dodavateli. S pomocí automatizace mají firmy i větší přehled o stavu svých objednávek nebo termínech dodání zboží.

Důležité je mít ve firmě přehled

Více než pětina dotazovaných souhlasí, že digitalizace a automatizace přináší největší přehled nad prací. V digitální firmě většina práce probíhá v cloudových nástrojích, do kterých se oprávnění uživatelé mohou přihlásit k aktualizovaným datům kdykoli a odkudkoliv.

Nemůže se tedy stát, že by zaměstnanci pracovali s odlišnými verzemi jednoho dokumentu nebo že by se dokonce ztrácely důležité informace. V cloudu dnes běží pokročilé podnikové, zákaznické i skladové systémy.

Tématické články