Projekt byl zaměřen na propojení skladu a výroby, přičemž společnost měla automatizovanou výrobu s výjimkou kompletace výrobků, kdy se pro finalizaci výrobku muselo do něj ručně vložit těsnění. Dále společnost musela neustále převážet tam a zpátky pomocí VZV materiál a výrobky, neboť skladová hala se od výroby nacházela ve vzdálenosti 50 m. Společnost tak investovala do robotického zařízení na kompletaci výrobků založení těsnění s propojením na výrobní systém společnosti. Mezi skladem a výrobou byl vybudován automatický dopravníkový systém, který byl provázán na výrobní program jednotlivých zařízení.
V rámci samotného skladu byl vybudován systém RFID kódů, zabudovaných do země a do samotných regálů, který sloužil k orientaci autonomního VZV po skladě. V případě potřeby jednoho ze strojů, že mu dochází materiál, vyšle informační systém povel do VZV k dopravení požadovaného materiálu na automatický dopravníkový systém. Po založení materiálu na pás, byl materiál dopraven ke stroji a automaticky založen robotickým ramenem do stroje. Stejně tak i výrobky, které prošli optickou kontrolou jsou z výroby dopraveny po dopravníkovém systému do skladu, kde je odebírá autonomní VZV a zakládá je na předdefinované místo. Společnost tak plně automatizovala svou výrobu a mohla přeskupit své zaměstnance na jiné pracovní činnosti.
Rozpočet | 27 418 181 Kč |
Celková dotace: | 9 596 363 Kč |
Doba realizace: | 23.9.2019-31.12.2020 |
Střední podnik s více než 150 zaměstnanci zabývající se výrobou plastových kolen, rozdvojek a dalšího plastového vodovodního spojovacího materiálu s těsněním. Společnost má rozsáhlou automatizovanou výrobu skrze výrobní systém s napojením jednotlivých vstřikovacích lisů do výrobního systému. Společnost má taktéž zřízeny výrobní terminály pro odvod práce zaměstnanců, avšak finální práce na výrobcích jsou dokončovány manuálně pracovníky společnosti. Problém je také na straně skladování, kdy je třeba zajistit tok materiálu ze skladu do výroby a tok výrobků z výroby na skald.